מהיר ועצבני 8, צילום מסך

מי הכי עצבני? דירוג כל סרטי "מהיר ועצבני" - אתם בוחרים!

לרגל יציאתו של הסרט השמיני בסדרת המהירות והעצבים - החלטנו שהגיע הזמן לעשות סדר אחת ולתמיד ולקבוע - איזה סרט הכי מהיר ועצבני ואיזה מדשדש ברוגע מאחרו? הצביעו!

  • פורסם ב:
  • 23/05/2016 16:49
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/05/2017 18:06
  • |
  • כתבים:
  • זוהר צלח

מוזיקה


בשבוע שעבר עלה לישראל הסרט השמיני בסדרת "מהיר ועצבני", סדרת הסרטים האהובה בישראל (יותר מ-300 אלף צופים במהלך החג). לרגל המאורע ביקשנו מהמבקר שלנו, מעריץ מושבע של סדרת הסרטים לדרג את כל שמונת הסרטים מהגרוע ביותר לטוב ביותר.

 

מקום 8

8. "מהיר ועצבני 3: טוקיו דריפט"


בלי פול ווקר, בלי וין דיזל ובלי שום דמות אהובה מהסרטים הראשונים אפשר לראות ב-"טוקיו דריפט" ניסיון כושל להמציא את המותג "מהיר ועצבני" מחדש. אין הרבה דברים טובים לקחת מהסרט הזה, בטח לא את יכולות המשחק של "באו וואו" ולוקאס בלאק.

 

מה שכן אפשר לקחת זה את הדמות של האן שהופיעה לראשונה בסרט ואת העובדה שזה היה הסרט הראשון בסדרה שביים ג'סטין לין שלימים יהפוך את למותג למה שהוא היום.

 

רייב פורים

חנוך לוין

7. "מהיר ועצבני 2"


הסיקוול הראשון בסדרה הוא גם אחד מהסרטים הפחות טובים בה (וזה לא שהוא סרט לא טוב, האחרים פשוט עדיפים).

 

וין דיזל היה עסוק בצילומים של "xXx" ובהפקה בחרו להתמקד בדמות של בריאן שמקבל הזדמנות לנקות את התיק הפלילי שלו אם יעזור להפיל ברון סמים ממיאמי. המרוצים בסרט נהדרים אבל הנבל הראשי בסרט כתוב ורע בעיקר משוחק רע (קול האוזר בתצוגת משחק זוועתית) וגם התסריט לא מצליח להתרומם לשום מקום.  

הדבר הכי טוב שאפשר לקחת מהסרט הוא הדמויות של טאג' (לודקריס) ורומן פירס (טייריס גיבסון) שלימים יהפכו לשניים מהדמויות הכי מצחיקות בסדרה.

 

 

מותר לאהוב מדיה

תמונה/וידאו

6. "מהיר ועצבני 4"


ההמשך האמיתי לסרט הראשון שכלל את ארבעת הדמויות המרכזיות (דום, לוטי, בריאן ומיה. גם כאן המרוצים טובים אבל בהפקה הרגישו צורך כל-כך עז לחזור למקורות עד שזה נראה יותר כמו ריבוט מאשר כמו סרט מקורי. עם זאת, ניתן לראות כבר כאן את ההתחלה את הטרנספורמציה של הסדרה.

טהורה לעד

בארבי

5. "מהיר ועצבני 8"


הסרט החדש בסדרת הסרטים המפורסמת מתמקד יותר בדמויות ובעלילה ופחות באקשן וזה למעשה היתרון והחסרון הכי גדול שלו. קודם כל העלילה שלו מעניינת, אולי הכי מעניינת בסדרה מלבד זאת של הסרט החמישי. גם הנבלית הראשית שלו נהדרת (פחות בגלל הכתיבה הגנרית ויותר בגלל שרליז ת'רון המעולה) ויש בו גם שניים מסצנות אקשן היותר משובחות בסדרה (סצנת בית הכלא והמכוניות האוטומטיות).

 

עקב אכילס הגדול שלו הוא העובדה שבמרכז הסרט עומד דום שנאלץ להתמודד עם קונפליקטים רציניים מה שדורש מוין דיזל להראות יכולות משחק דרמטיות והוא כאמור נכשל בזה. גם סוף הסרט מרגיש טיפה מאולץ ולכן הוא ממוקם במקום החמישי בלבד.

בנסקי

4. "מהיר ועצבני 6"


הסרט השישי בסדרת הסרטים מסמן יותר מכל הסרטים האחרים  את השינוי שעברה הסדרה מסדרת סרטי מרוצים לסדרת סרטי אקשן שמשלבת בתוכה אופרת סבון (כל הסיפור עם לטי) ודרמה. הסרט השישי זכור בעיקר בזכות הסיקוונס עם המטוס (ההמראה הכי ארוכה בהיסטוריה) ובשבילנו בעיקר בשל המוות של דמותה של גל גדות שהתפנתה לשחק גיבורה מסוג אחר.

 

3. "מהיר ועצבני"


כבר במפגש הראשון בין בריאן, שוטר סמוי לדום, גנב ונהג מרוצי רחוב אפשר לזהות את הפוטנציאל הגדול של סדרת הסרטים שאכן התממש. המרוצים אדירים ולגמרי עומדים במבחן הזמן וככה גם האינטרקציה בין הדמויות(סצנת הטונה היא אחת מהשיאים של סדרת הסרטים). אבל מה שכל-כך מדהים בסרט הזה הוא לגלות כמה הדמויות עגולות ושלמות כבר מהסרט הראשון ושמסתכלים על זה אחורה,

2. "מהיר ועצבני 7"

 

לסרט השלישי הגענו בידיעה שזהו הסרט האחרון של פול ווקר ז"ל שנפטר בתאונת דרכים עוד כשהסרט היה בשלב הצילומים. באמצעות עבודת CGI וקצת עזרה מאחים שלו הצליחו בהפקה להשלים את הסצנות של בריאן שהיו חסרות. הסרט מציג את דקארד שואו (ג'ייסון סתיית'האם), אחד הנבלים הכי טובים בסדרה וכמה סצנות אקשן אפקטיביות אבל מה שכולם יזכרו מהסרט הוא את הפרידה מבריאן/פול ווקר ז"ל בסצנה שריגשה גם את אחרוני הציניקנים.

1. "מהיר ועצבני 5"


מסצנת שוד הרכבת בפתיחת הסרט אפשר להבין שאנחנו בדרך למשהו גדול ואכן זה מה שקורה. הסיפור בסרט נהדר, סצנת האקשן אדירות וזה הסרט ה בו אנחנו פוגשים לראשונה את לוק הובס שהופך עם הזמן לכוכב של סדרת הסרטים.

 

אם הסרט הרביעי הוא האחרון שהוא יותר סרט מרוצים מאשר סרט אקשן והסרט השישי הוא השלב שבו הסדרה הופכת לסדרת סרטי אקשן הרי שהסרט הזה הוא השילוב המושלם בין השניים.

"מהיר ועצבני 5" הוא לא רק הסרט הטוב בסדרת "מהיר ועצבני" אלא אחד מסרטי האקשן הכי מהנים של השנים האחרונות.

 

 

הצביעו: מהו הסרט הטוב ביותר בסדרה לדעתכם?