גנגסטר פרדייס האמיתית, צילום מסך -

האח הגדול: איזה מידה המידות של אורנה?

אנדל וחזי נלחמים על עדן שלא מעוניינת באף אחד מהם, דן שובר שיאי פחדנות חדשים, אורנה טוענת שיש לה מידות "בוודאות" ואביחי מסתבך. טור האח הגדול מסמס לעידו רוזנבלום

חזי מחייך

הפרק מחזיר אותנו אל ימי הקסם בהם חזרו כל המודחים הביתה: חזי חזר עם מטען על עדן, נקמה לאינדל ומה שנראה כאיילינר בעיניים, כוכב ושמוליק, הזוג שהיה אריק ובנץ של הבית מנסה לחזור כמלניה ודונלד - מה יותר גרוע? לא בטוח. אורנה חזרה גם מההדחה הקצרה בתבל ובגלל שהיא יודעת שהדבר שהכי חשוב לדן זה מה אחרים חושבים, מיד לחשה על אוזנו - צעקו לי בחוץ 'אורנה תהיי עם דן' ותהילה חזרה למה שאי אפשר להגדיר אחרת מגן עדן לרכלנים; היא יודעת מה שהם לא יודעים, היא יודעת מה אמרו עליה - בקיצור מעדן, או כמו שתהילה עצמה ניסחה זאת ברטט של עונג: "אתם לא יודעים כמה דברים אתם לא יודעים, אני מתפוצצת!"

 

אהבה בימי כולרה


גם כשזה היה לכאורה רומן אמיתי זה לא היה מעניין אז בטח ובטח שהרטוריקה לגבי למה הוא נגמר משמימה - עדן וחזי הולכים לשיחת הבהרה בנסט, חזי טוען שעדן המשיכה מהר מידי ושלא היה לה "רגש מתפרץ", כשהוא נכשל בלהבין שלפי מה שזה נראה, לעדן יש מה שנקרא 'רגש מתפרץ' רק לגבי הבגדים שלה פחות או יותר. עם זאת, גם את חזי לא הייתי ממהרת להגדיר כרגש מתפרץ, כשאם זכור לי נכון בכל פעם שהשיחה בין השניים הלכה לאיזשהו כיוון רומנטי מיד חזי היה לוקח פניה חדה עם אמירה כמו "וואי וואי המשחק מתחיל חביבי!"

 

בכל אופן נראה שחזי חזר בעיקר כדי "לזרוק" את עדן בפניה והוא מבהיר לה שאמנם הנסיך שוב בבית אך הפעם לא תזכה בו כי הייתה ילדה רעה ואולי "הזמן יעשה את שלו", אמירה שהוא חותם בהבעה שהוא חושב שהיא חיוך אבל זה בעצם הדבר הכי מפחיד בעולם, חזי תפסיק עם זה.

 

חזי מה אתה עושה שם? לא ככה משתמשים בהבעה הזאת!
 

חזי מה אתה עושה שם? לא ככה משתמשים בהבעה הזאת!(צילום מסך -)

תהילה אביחי

ערימת ריבים

 

בינתיים כהרגלו בקודש של בית האח הגדול, הבית מתחלק לטובים ורעים, כשכולם כמובן הם הטובים בעיני עצמם. המודחים ועוד כמה יושבים בחוץ (הם הרעים? הטובים? לא ברור לי) ואביחי, ששוב נכנס למוד פאנג'ויה קרחנות, מחליט לצאת אליהם לשם ה- "יאללה בלאגן", אבל רק יצא עם היאללה בלאגן בידו והופ - קיבל בראש מתהילה במקום.

 

תהילה שהכינה כרטיסיות נקמה מבעוד מועד לכל דיירי הבית מקריאה לאביחי את שלו: "אתה בן אדם רע, או שמרחמים עלייך או ששונאים אותך, יש אלף כמוך" ועוד. אביחי המסכן חוזר פנימה עם ה'יאללה בלאגן' מקופל בין הרגליים והולך לבדוק אצל האח הגדול מה בדיוק קרה כאן הרגע. "איך הפכתי מהאדם הכי אהוב לאדם הכי שנוא?" שתי האבחנות לא נכונות.

 

אבל לפני זה אביחי עוקץ את שני וטוען שלא העמידה את דן כדי להתחנף אליו, שני, שהיא כן אחת למשל שאפשר להגדיר כ'רגש מתפרץ', יוצאת עליו ברגש מתפרץ בכמויות - "אתה אפס, אתה כזה קטן, פשוט עצוב" (לא יום טוב לאביחי) בינתיים תהילה רוצה גם את ליטרת הבשר שלה ויוצאת לסיבוב שני על אביחי, הפעם עם "למה קראת לי שמנה", שם אביחי ינסה להסביר לה את מה שכל דיירי הבית צריכים להבין מזמן - כולם בבית האח מדברים על כולם ומי שלא, מוצא את עצמו סורג עצים עד לשיגעון או מתעקש להסתגר עם ספר התנ"ך בשירותים. אז אחרי שאביחי יגיד לתהילה שכולם בבית מדברים על כולם תהילה תתן טיזר למופע הסטנד אפ שלה שכנראה קרב ובא כשתענה לו - "אני לא!" חה חה, חייבת כרטיסים למופע הזה, תהילה שימי לינק בתגובות.

 

#התחלנו
 

#התחלנו(צילום מסך -)

חזי אנדל עדן

רבים על עדן השובבה


עוד בערימת הריבים הבלתי נגמרת - חזי חושב שמגיע לו משום מה דין וחשבון מאנדל - שלא חייב לו כלום. המסווה - "אתה רוצה יותר מידי סיגריות, חכה חכה מה אני עושה לך במשימת התקציב" כשבעצם הטיעון המשפטי של חזי נגדו הוא שהתאהב בעדן ולא אמר לו כלום על רגשותיו - מתי דיירי הבית יבינו שבני אדם זה סחר חופשי ולכולם שיוויון הזדמנויות - שניכם יכולים להתאהב בעדן ולחזר אחריה, אף אחד לא צריך לקבל מאף אחד אישור ויותר מזה, אני רק אזכיר לכם שעדן היא בן אדם, אתם לא עושים פה עסקאות, אין פה גמלים תמורת סיגריות - היא תלך עם מי שהיא תתאהב בו חזרה, לא עם מי שאתם, שני הגברים, תסכמו ביניכם. למה זה לא ברור כשמש?

 

אם לעדן היה איזה קו אישיות אחד או שניים היא הייתה מבהירה את זה ברגע ומפזרת את ההפגנה, אבל היא כנראה הייתה עסוקה בלהנות מהמופע שתאלין נתנה לו את השם הקליט "רבים על עדן השובבה". אח"כ חזי ייקח את עדן לצד כדי לזרוק אותה שוב, הפעם הוא אומר לה משהו סתום בערך כמו מה שדן אמר לשני - רציתי אותך אבל גם אם אני רוצה, הרצון לא יאפשר, את עצם זה שרציתי - וואטאבר, תתקדם. עדן נשארת לבדה לבכות על חזי (משפט שמיסודו מופרך בעיניי) ואנדל בא לנחם אותה וכמו שהעיד על עצמו - כ'אכבר גבר' - הוא מייעץ לה, תומך בה ואף משחרר אותה לדרכה להגשים אהבת האמת עם חזי. תוציאו את הכינורות ותארזו לי אותם בשקית בבקשה, הולכים.

 

רגע, צריך להצהיר כמו במכס?
 

רגע, צריך להצהיר כמו במכס?(צילום מסך -)

אביחי ואנדל

מונית הכסף - עידו טוב שבאת


בתוך כל קלחת הטירוף והשנאה עידו רוזנבלום מגיע כמשב רוח רענן במונית מצוחצחת לקצת משחקי מונית הכסף, חיים מתלהב מהמשימה כאילו הוא לא יודע שזה על ידע וכל הבנות מגיבות כמוני ומכריזות על "shot gun" המוני על המושב הקדמי. המשחק אולי נקרא 'משחק' אך מטרתו כמובן לבחוש ולחרחר מריבות תחת כותרת הסכסוכים האולטימטיבית: "מי אמר על מי".

 

בשאלה מי אמרה על מי "אי אפשר לאהוב אותה", דן המסכן כנראה מתבלבל לחשוב שהמשחק הוא "מי הכי פחדן מי" וכך, למרות שידע שזו אורנה אמרה לו עצמו - הוא הלך על ניסיון נואש של התחזות לסובל מדימנציה מתקדמת. בינתיים בצד השני, אורנה משום מה גאה בעצמה, מחייכת חיוך נטול אורטודנט ומוסיפה אש צדקנית למדורה - "לא אמרתי מילים גסות יותר כי אלו הנימוסים שלי". אורנה, מכירה את המשפט מהספר האהוב עלייך, התנ"ך - "נזם זהב באף חזיר"? אז נימוסים ואורנה.

 

מה עוזר לך שלא אמרת ששני כלבה אלא אמרת ש"אין לה מידות" כשהכוונה היא אותה כוונה? עיתון בלייזר המציא את זה לפנייך כשקרא למריחואנה ג'ינג'ר והיטיב לציין בכוכבית כל פעם - *לא באמת ג'ינג'ר. אז אורנה - *לא באמת מידות.

 

המדריך המלא לשמירת נגיעה
 

המדריך המלא לשמירת נגיעה(צילום מסך -)

אנדל

הפרק מסתיים בהתחרפנות כללית כשאנדל דורש 7 קופסאות סיגריות לשם העיקרון וחזי, שהרי בשביל זה חזר לבית וגם הוא הכין מראש כרטיסיות, שולף את "תפסיק לשחק אותה גנגסטר פרדייס מהשכונות", אנדל הזועם מגיב כמו שכל אחד מאיתנו היה מגיב - ומביא נוזל לניקוי חלונות. בינתיים כוכב תנסה להפריד ביניהם תוך זעקות שבר: "האח הגדול!" האח הגדול!" וזו סצינת הסיום שלכם חברים, the end.

 

רגעים לציטוט:

 

אנדל לעדן: "מה אם אני אגיד לך שאני חולה עלייך?" עדן: "אז אני אקח את זה בהומור", מגדירה את ה-friend zone מחדש

 

תהילה: "חזרו הנחירות!" יודעת לשווק את עצמה הבחורה הזאת

 

שני לחזי: "מה התלבשת כמו סרסור?" עזבי אותו יש לו תפקיד משנה ב"גנגסטר פרדייס"

 

חזי לאנדל: "אתה עפיפון בלי חוט", חופשי ומאושר?

 

חיים: "שניים חושבים השלישי צודק", מצא את דרכו להסתדר בעולם

 

עידו רוזנבלום: "מי אמר 'חקלאי טוב חורש גם בבוץ'"? כוכב: "אסתר!" אובייסלי, לא מבינה מה המשפט הזה אומר

 

אורנה לאביחי: "אתה גזען!" אמרה זאת ש"לא מאחלת סרטן אפילו לערבים"

 

אביחי לעידו רוזנבלום: "חלום שלי מגישת חדשות", מסתבך מכל הכיוונים

 

חמימו: "אם הייתי קודם על המדרגות עכשיו אני על החלון", אנדל - תביא לו את השפריצר

 

 

 

מידה של אמפטיה, למשל
 

מידה של אמפטיה, למשל(צילום מסך -)