רגע, אני לא זוכרת שסימסתי לזה, צילום מסך -

האח הגדול מציג: כך נראית העלאת גירה טלוויזיונית

אורנה מאבדת את זה, למרות שהיא מדברת בקול של פיה, שני מוכיחה שהאובססיביות משתלמת, אנדל ואביחי בסכסוך על גבריות וגם: כל המודחים חוזרים משום מה. טור האח הגדול

ביזיון

בואו נפתח קודם כל עם מה שהוצג ופומפם כ"רעידת אדמה": חזרת הדיירים המודחים לבית; כל מי שהודח כי לא היה מעניין מספיק, חוזר עכשיו לבית משום מה, כדי להמשיך לא לעניין מספיק. איזה כיף הא?! נראה שהאח הגדול בעונת הפרידה שלו כבר מריח את הטיול הגדול במזרח ואין לו סבלנות לחשוב, "אתם, יש לכם חותמת? יאללה כנסו שוב".

 

כמה פעמים קרה לכם שזרקתם משהו לזבל ואז הוצאתם אותו משם אחרי שבועיים ואכלתם אותו בשקיקה? בדיוק. יש סיבה למה זה לא קורה, אבל כנראה שבעיניי יורם זק זה לא רקוב זה דבש. חזרת הדיירים המודחים היא 'רעידת אדמה' כמו שידור חוזר של פרפר נחמד בערוץ 1 ויותר מזה - התעלמות בוטה מעסקת הכבוד של האח הגדול עם הצופה, עסקה שגם ככה אנחנו מפסידים בה; האח הגדול יעשה מה שהוא רוצה, יערוך לנו את המציאות ומכאן שגם את הדעות עליה, ייתן כמה זמן מסך למי שבא לו ולנו יש רק זכות אחת קטנטנה בכל המפעל הזה - להדיח את מי שאין לנו בו עניין - אבל אמש כאמור, החוזה הלא כתוב הנ"ל הופר בברוטליות.


חלק מהנאת הצופה באח הגדול היא תחושת הזיקוק של דיירי הבית לכדי איזו חמישייה שהוא אוהב, או שלם איתה, או לפחות מבין למה היא שם, ההזרקה המחודשת של המודחים לבית היא לא 'דרמה' - היא פשוט לא רלוונטית. הקהל הוא לא תינוק שאפשר לעשות לו "אווירון!" מהר מהר והוא יאכל הכל בלי לשים לב מרוב היפנוט.

 

חזרת המודחים - מעצבן יותר או פחות מזה שאין טחינה?
 

חזרת המודחים - מעצבן יותר או פחות מזה שאין טחינה?(צילום מסך -)

אורנה דוחה

מופע האימים של אורנה

 

אבל יש פה גם פרק לדבר עליו, או יותר נכון, שתי בחורות לדבר עליהן - שני ואורנה. הפרק מתחיל במסיבת טוגות שרירותית בה דיירי הבית לובשים סדין ומשתכרים (כמוני בערב שישי) ורק שני מתקשה להתחבר והולכת לחדר. דן, שהחליט ש"כרגע" הוא בצד של שני (שזה מתמצת את כל האישיות שלו - אין לו צדדים קבועים, הבנה ברורה של מי הוא אוהב ומעריך, יש לו 'כרגע', 'בהתאם ל', 'היה ו' - ובגלל זה הוא מבאס), בכל אופן דן 'כרגע בצד שלך' הולך לראות מה עם שני, כשבין רגליו משתלשל סדין באורך קילומטר וחצי, תותב מטאפורי? אני רק רומזת.


אח"כ יילך לפילגש, אורנה (שכבר הופכת לרעייה עם דרישות ותביעות, מה שעל פי חוקי המשיכה והפיתוי מתחיל לקרב באופן אירוני את שני למעמד הפילגש), אורנה ייראת השמיים שוכבת בנסט ופוצחת במונולוג הזוי, על כך שמה ששני עשתה לה (מה היא עשתה לה?) זה "משהו דוחה ונורא. זה כל כך פגע בי. נגמרו לי הרחמים עליה". חמודה, בואי. שני לא עשתה לך כלום, "התבכיינה בגללך מול המצלמות"? הכל כאן מצלמות והיא תבכה כמה שבא לה. לבכות זה דוחה כלפייך? זה נורא לגבייך? בהצלחה עם תפיסת העולם הזו, ואל תשבי על התחת יותר מידי כי צריך שהשמש תזרח מחר בבוקר, סבבה?

 

ו- Goes without saying ששני כהרגלה המשונה והלא ייאמן בקודש - שוב הייתה בדיוק בסביבה כשדיברו עליה ושמעה הכל. היי מודיעין, אתם צריכים סוכנים?

 

ירח הדבש נגמר חביבי, וגם טחינה אין
 

ירח הדבש נגמר חביבי, וגם טחינה אין(צילום מסך -)

שני אורנה דן

אז איפה היינו? בוא נראה - הייתה שני, אח"כ אורנה, עכשיו חזרה לשני: שני יושבת בשכשוכית לבדה ודן בא לפטפט איתה, שני הפתוחה עד מידי, מיד חושפת כרגיל את כל הקלפים - "אני רציתי אותך, היית מוכנה לקבל הכל בך" וכו' - שני כנה ואותנטית אבל יוצא לה, אפילו רק מבחינת שפת גוף - מלחיץ ומתלהם. דן המסכן, שלא בנוי לאנרגיה כזו בכלל (לכן פנה מלכתחילה לאורנה 'אני פיה שבירה שרק לוחשת') מצליח איכשהו לעמוד מול שני בלקוניות אופיינית אבל עם עדינות מחודשת.

 

מעבר לקיר - אורנה שומעת שדן מדבר עם שני, "זה לא מעניין אותי בכלל!" היא מכריזה ומיד יוצאת החוצה לבלוש. וכך הסאגה האינסופית נמשכת, דן כבר יודע שבכל מצב נתון הוא צריך לפייס איזו בחורה, פשוט הבחורה מתחלפת. עכשיו צריך לפייס את אורנה. אורנה טוענת שהכל בסדר, "זה פשוט מגעיל אותה" (מומחיות בפאסיב אגרסיב) ושהיא לא כועסת "פשוט מרגישה אי נוחות לעמוד לידך", את מוזמנת ללכת לעמוד במקום בו נוח לך.

 

נראה שאורנה חושבת שאם היא מדברת בקול של נסיכה בת שנה מארץ בתולות הים אז דרך הפילטר הזה היא יכולה להגיד מה שבא לה וזה עדיין יישמע רגוע ושופע נשיות בשלה, אבל טעות בידיה, זה רק עושה את זה יותר מטורף.

 

הכל נכון, עכשיו מאיפה הבגד ים?
 

הכל נכון, עכשיו מאיפה הבגד ים?(צילום מסך -)

אביחי ואנדל

מלבורו אדום, לחם לבן


אנדל קיבל עליו לעשות תקציב לבד וכמו שאני נאלצתי לעשות בצבא - הוא בוחר בסיגריות על פני אוכל. בתוך כל דרישות התקציב, אנדל מצליח לרצות כמעט את כולם אבל שוכח להזמין טחינה; טם טם טם הנה לכם רעידת האדמה האמיתית בבית - דן רושנסקי מתעצבן, או לפחות מגיע הכי קרוב לזה שהוא יכול. "אני חייב להגיד, לא מגניב לי שאין טחינה" וואה וואה! רגע, אני הבנתי משהו - אורנה ושני פשוט צריכות לעלות על ביקיני, למרוח על הגוף קצת טחינה ושהטובה מבינהן תנצח.

 

בכל מקרה, הדברים לא משתלשלים ככה לצערי ומתחילה מריבה בבית בה עדן מגינה על אנדל באופן ראוי ומכובד וזוכה אצלי למדבקה של כוכב על התנהגות טובה. בינתיים, אביחי מבין שכנראה אנדל העמיד אותו להדחה ונכנס לספירלת זעם ושם, AKA "החפרפרת", מיד מיידע את אנדל שאביחי עצבני עליו. אנדל מנסה לפתוח העניין אך מצליח לקבל מאביחי רק וריאציות שונות על הגבריות שלו: "לא יצאת גבר, חשבתי שאתה יותר גברי מזה", אביחי - כנ"ל, עד שראיתי שאתה מגלח את הבית שחי.

 

גבר + גבריות
 

גבר + גבריות (צילום מסך -)

אפסיות האדם

אפסיות האדם


דן ואורנה יושבים בנסט ודן במצב רוח טוב ואופטימי: "העליבות פה מכבידה עליי, אפסיות האדם מכבידה עליי" אורנה שאין לה כוח לשיחות לשם שמיים על האדם ומקומו בעולם עונה לדן ב- "אני לא מבינה איך אפשר לאהוב את שני". רגע, אלוהים לא אמר משהו כמו - "ואהבת לרעך כמוך", "לא תלך רכיל בעמך" ו-"המלבין פני חברו אין לו חלק לעולם הבא"? לא משנה, מה לאורנה ולזה.

 

בכל מקרה חזרה לסוגיה - "איך אפשר לאהוב את שני?" לאורנה תשובות רבות הנוגעות לאיך לא - "אין לה לא דוגמא אישית, לא מידות, לא התנהגות, לא דרך ארץ. אין לה שום דבר - חוץ מזה שמתבכיינת עלינו". בואי אני אגיד לך אורנה, מה יש לשני - כל מה שאין לך. אורנה היא אישה של גברים, בלי אף חברה בבית, שני מתאהבת אבל יודעת גם ליצור סולידריות עם נשים, אורנה היא אישה שמחכה להיקטף כמו פרח עדין, שני באה וקוטפת, אורנה רוצה לבטא את המיניות שלה אבל מחפשת דרכים לעקוף אותה - שני מבטאת אותה, אורנה לא מצליחה להביע את הרגשות שלה מרוב חשיבות עצמית - "לא נעים לי לעמוד לידך", שני אומרת בפה מלא - "נפגעתי". זה מה שיש בשני אורנה, חוץ מ"להתבכיין".

 

נחש מתחת לקש, אה כאילו- אורנה מתחת לשמיכה
 

נחש מתחת לקש, אה כאילו- אורנה מתחת לשמיכה(צילום מסך -)

מעיין

הדחה, מודחים, מה זה משנה


אורנה מודחת ולא שזה משנה כי המשחק התחרפן והיא חזרה לבית תוך שניה אבל רק אכתוב שאיך שהיא ירדה במדרגות אומר הכל על האישיות שלה; כמו גברת ג'קי קנדי הראשונה, ירדה לה הוד מעלתה במדרגות, בחיוך קפוא יותר משל מלאניה טראמפ דקה אחרי הבוטוקס, הגישה באדנות את ידה הענוגה לקורין גדעון משל הייתה שפחתה הנרצעת, התיישבה על הכסא ומיד שאלה - "מי בא בשבילי?" *צרצרים*


זהו, המודחים נכנסים חזרה, שני חווה את הקתרזיס הקצר בעולם עם חזרתה של אורנה, חזי ועדן לא מתקשרים משום מה אבל הכי חשוב - שכוכב התוכנית שמוליק ספן חזר למשחק הלא כן? הלא כן.

 

הדחת שווא וחבל
 

הדחת שווא וחבל(צילום מסך -)

רגעים

רגעים לציטוט:

 

חיים לדיירים אחרי התקציב: "הפעלנו עליכם את מידת הרחמים", אלוהים לא מרחם על הטחינה

 

אביחי: "הקדוש ברוך הוא הדיח את חזי, את כוכב ואת שמוליק", חשבתי שהקדוש ברוך הוא רואה רק "הכוכב הבא"

 

אביחי לאנדל: "חשבתי שאתה יותר גברי מזה" אנדל: "אני הכי גברי בארץ" - לא הבנתי איך זה לא נגמר בהורדות ידיים

 

חיים לאח הגדול: "תסתכל על המבט שלי ותמסור למשי", שאלה מכשילה

 

ארז טל: "המשחק עכשיו מחשב מסלול מחדש", כן, ונתקע בקיר