אריק איינשטיין: "זהרירה חריפאי הייתה גיבורה"

"אני כל כך עצוב, קשה לי למצוא מילים בדיוק. היא שחקנית פנטסטית באמת, בייחוד במחזות של חנוך לוין", אריק איינשטיין סופד לשחקנית התיאטרון

הגברת החצופה הראשונה של התיאטרון בישראל. תמיד דעתנית, פרובוקטיבית, מתמסרת ומתריסה. זהרירה חריפאי הייתה כל מה שפורץ דרך בתרבות בישראל. מיום שעלתה על הבמות ועד יום מותה.


חריפאי החלה לשחק לפני יותר משישים שנה. היא כיכבה עשרים שנה על הבמות ובמקביל גם השתתפה בסרטים כמו "השוטר אזולאי" ו"סלאח שבתי". למעמדה המיוחד בתיאטרון זכתה רק בשנות השבעים בזכות המחזות של חנוך לוין. היא הייתה המוזה לכמה מהמחזות הגדולים שלו, לוין אף כתב עבורה. בזכותו לראשונה הפכה לנערצת בעולם התיאטרון. כבר לפני עשור זכתה בפרס ישראל אבל למרות ההערכה כלפיה, את תואר השחקנית הטובה בתיאטרון גרפה רק בשנה שעברה על משחקה האוטו-ביוגרפי ב"סוף טוב" של ענת גוב.

 

"אני כל כך עצוב, קשה לי למצוא מילים בדיוק. היא שחקנית פנטסטית באמת, בייחוד במחזות של חנוך לוין. היא הייתה גיבורה בעיניי, היא, כמו ענת (גוב), הצורה שהן התמודדו עם המחלה, זה פשוט מעורר הערצה", אמר אריק איינשטיין בשיחה שערך אתמול (רביעי) בעקבות מותה של זהרירה חריפאי.

 

שרית וינו אלעד הוסיפה: "מה שהכי אפיין אותה זה שהיא חייתה בשביל תיאטרון. היא חייתה בשביל הרגעים האלה להיות על במה. לאט לאט היא נהייתה שחורה משחור מבחינת ההומור שלה ומבחינת ההתמודדות שלה עם זה" וענת וקסמן העירה: "אישה נפלאה ושחקנית נדירה. היא עשתה 'גראנד פינאלה'. אנשים פחדו ממנה וממוצא פיה".