ענת גוב ידעה שהסוף קרוב אבל סירבה להיכנע

ארבע שנים גססה ענת גוב. הרופאים הסבירו לה שהמחלה סופנית ושאפשר רק לנסות ולדחות את הקץ והיא, במקום להתאבל, כתבה על זה מחזה

ענת גוב ידעה שהסוף קרוב אבל בדרך האופיינית לה כל כך, סירבה להיכנע לו. ארבע שנים היא גססה. הרופאים הסבירו לה שהמחלה סופנית, אפשר רק לנסות ולדחות את הקץ והיא במקום להתאבל, כתבה על זה מחזה.

 

גוב, בת 58 במותה, החלה ליצור כבר בגיל הנעורים. את בעלה גידי פגשה בלהקת הנח"ל ועם השנים שיתפו ביחד פעולה ב"זהו זה!" וגם ב"לילה גוב". בשנות התשעים החלה לכתוב מחזות. כולם זכו בפרסים אבל שירת הברבור שלה הייתה "סוף טוב", מחזה כמו אוטוביוגרפי על חולת סרטן במצב סופני שמסרבת לקבל טיפולים כימותרפיים כמו מישירה מבטה אל המוות.

 

בימים האחרונים הידרדר מצבה של גוב. שלושת ילדיה ושתי נכדותיה הרבו לבקר אותה בביתה ברמת השרון. הם היו שם גם היום יחד עם השותפה הקבועה ליצירה, עדנה מזי"א. בשעות אחר הצהריים קיבלו את הבשורה על פטירתה של גוב.

 

בדרך כלל, במותו של איש תיאטרון נהוג לערוך טקס אשכבה עם ארון פתוח ומאות שחקנים שחולקים לו כבוד אחרון אבל גוב ביקשה במפורש לוותר עליו. הלוויתה תיערך מחר (שני) ותהיה קידה אחרונה בפני מחזאית לא שגרתית שעל אף שידעה שמותה קרוב, המשיכה לחיות ממש עד הרגע האחרון.

>>> המחזאית ענת גוב נפטרה בגיל 58